Odżywki na masę – czy warto z nich korzystać?

Wiele osób, które pracują nad osiągnięciem idealnej sylwetki nie chce schudnąć lecz zwiększyć swoją masę a następnie rzeźbić wymarzone kształty mięśni. Nie da się ukryć, że to również może stanowić wyzwanie, szczególnie gdy chcemy nabierać masy w zdrowy sposób i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z suplementów, które miałyby im w tym pomóc. Jednym z rozwiązań są odżywki na masę. Czym są i czy warto z nich korzystać? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

Czym są odżywki na masę i z czego się składają?

Zacznijmy od najważniejszego a więc od wyjaśnienia czym właściwie są odżywki na masę, często nazywane również gainerami. To suplementy diety, które mają na celu zwiększenie zasobów energetycznych i przyrost wagi u osób trenujących siłowo. W składzie tych produktów znajdziemy białko, dużą wartość procentową węglowodanów oraz substancje wspomagające. Spożywane w sposób prawidłowy powodują przyrost masy ciała – dotyczy to zarówno tkanki mięśniowej, jak i tłuszczowej. Na szczęście, w połączeniu z intensywnymi treningami ich przyjmowanie pomóc może nam w uzyskaniu idealnej sylwetki.

Zalety odżywek na masę

Odżywki na masę polecane są przede wszystkim osobom, które mają niską masę ciała. Często wybierają je osoby o szczupłej budowie ciała, ponieważ pozwalają one na wykształcenie właściwych proporcji i rozbudową sylwetki. To jednak nie wszystko. Dzięki wysokiej zawartości węglowodanów odżywki na masę spożywane na krótko przed treningiem dodają nam energii do działania i poprawiają nastrój. Trening staje się więc przyjemniejszy a przy tym bardziej efektywny. Sporadycznie odżywka na masę może zastąpić nam pełnowartościowy posiłek – gdy np. nie mamy na niego czasu. Dla wielu osób jest to dodatkowym plusem.

Na co warto uważać?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że odżywki na masę nie powodują samoczynnego wzrostu masy mięśniowej a przyczyniają się bardziej do rozwoju tkanki tłuszczowej. Jeśli nie połączymy ich z regularnymi treningami nasza waga owszem, wzrośnie. Niemniej jednak kształt sylwetki z pewnością będzie daleki od ideału. To jednak nie wszystko. Nie należy również przekraczać dziennego dawkowania odżywki na masę oraz pamiętać, że choć może nam sporadycznie zapewnić uczucie sytości i dać energię, tak naprawdę nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników, takich jak choćby witaminy czy minerały.

Jak znaleźć idealną odżywkę? Postaw na ranking najlepszych odżywek na masę!

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele odżywek na masę, co sprawia, że mamy spore możliwości wyboru. Jednocześnie jednak, tak duża różnorodność sprawia, że często nie wiemy na co się zdecydować oraz jaki produkt wybrać. Oczywistym jest, że stawiać należy na sprawdzone odżywki od znanych i cenionych producentów oraz sprawdzać ich skład. Jednak dla początkującej osoby dopasowanie idealnego dla niej produktu może być trudne. Co zrobić w takim przypadku? Zaczerpnąć fachowej wiedzy. Pomóc może nam w tym ranking najlepszych odżywek na masę, który znajdziemy w sieci.
To szczegółowe porównanie dobrej jakości produktów, w którym znajdziemy potrzebne informacje. Dzięki temu znacznie łatwiej dobierzemy idealną odżywkę dla siebie.

Na blogu FitRepublic.pl znajdziecie więcej artykułów o dietach, sporcie i suplementach. 

*Materiał zewnętrzny

Polecane