Top 10 akcesoriów do grilla – poznaj je wszystkie

Dobry grill to mocne zwiększenie szans, że potrawy, które na nim szykujemy, będą udane. Aby jednak nasze grillowanie weszło na jeszcze wyższy poziom i stało się o wiele prostsze i przyjemniejsze, nieodzowne są praktyczne akcesoria.

Akcesoria do grilla – jak dbać o swój sprzęt?

Spośród wszystkich akcesoriów do grilla te mają szczególne znaczenie. To dlatego, że dzięki nim jesteśmy w stanie dobrze dbać o nasz sprzęt, zabezpieczyć go przed uszkodzeniami i przedłużyć jego żywotność. Chodzi o środki do czyszczenia, konserwacji oraz ochrony grilla.

Zacznijmy od końca, czyli od ochrony. Gdy akurat nie korzystamy z naszego grilla i trzymamy go w przeznaczonym do tego miejscu, musimy być pewni, że nie jest tam narażony na zgubne działanie czynników atmosferycznych, wilgoci i nie może zostać uszkodzony w sposób mechaniczny. Firma Weber oferuje wysokiej jakości pokrowce na grille, które chronią sprzęt przed każdym rodzajem opadów, są jednocześnie lekkie, ale nie może porwać ich mocniejszy wiatr, dzięki zastosowaniu specjalnych pasów mocujących.

Jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to mają one ogromne znacznie w kilku obszarach. Przede wszystkim sprawiają, że jedzenie, które grillujemy, nie staje się szkodliwe, a także nie przyczyniają się do powstawania uszkodzeń. Grill należy czyścić po każdym użyciu. Aby było to proste i skuteczne, potrzebujemy wysokiej jakości środków czyszczących. Firma Weber ma w asortymencie wszystkie niezbędne produkty narzędzia do czyszczenia: szczotki różnego typu do czyszczenia grilla, gąbki, skrobaki, płyny do czyszczenia każdego elementu grilla, zarówno tych ze stali nierdzewnej, jak i emalii oraz żeliwa. W sklepie Weber kupimy również gotowe zestawy, zawierające wszystko, czego potrzebujemy do czyszczenia oraz przeprowadzenia konserwacji grilla.

Akcesoria do grilla – narzędzia grillmasterów

Im bardziej jesteśmy zaawansowani w grillowaniu, tym więcej narzędzi przydaje nam się do przyrządzania coraz to niezwyklejszych potraw. Jest jednak kilka podstawowych, które każdy posiadacz grilla powinien mieć. Przede wszystkim to przybory do grillowania. Najlepiej kupić je w zestawie, by niczego nie pominąć. W sklepie Weber znajdziemy przykładowo trzyelementowy zestaw, w którego skład wchodzą: łopatka, szczypce oraz pędzelek. Dzięki temu kompletowi większość grillowych potraw będzie dla nas prosta do przygotowania.

Aby uchronić się przed możliwością poparzenia i wygodnie obsługiwać wszystkie swoje narzędzia grillowe, konieczne będą rękawice skórzane marki Weber, które zapewnią nam bezpieczeństwo i przy tym nie przeszkodzą w swobodnej manipulacji różnymi przyborami.

Nieco bardziej zaawansowanymi gadżetami będą takie akcesoria, jak kamień do pizzy firmy Weber, który pozwoli nam odkryć zupełnie nowy poziom grillowania lub stojak do pieczenia drobiu, na którym możemy spokojnie upiec całego kurczaka.

Osobom, które lubią eksperymentować ze smakami i aromatami, spodobają się z pewnością drewienka do wędzenia, dopasowane do różnych rodzajów mięs, owoców morza, również o ciekawych aromatach, np. whisky.

Akcesoria do grilla – Weber Connect Smart Grilling Hub

Jak dotąd najbardziej zaawansowanym akcesorium grillowym, jest inteligentny asystent grillowania. Marka Weber oferuje system, który sprawia, że każdy grill może być smart – Weber Connect Smart Grilling Hub. Składa się na niego czuły i precyzyjny termometr z wymiennymi sondami, który po połączeniu z naszym telefonem, wysyła nam informacje o postępach w grillowaniu, ostrzega, gdy danie trzeba obrócić i wzywa nas, gdy potrawa jest gotowa do podania. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej ciekawostek o akcesoriach Weber i być na bieżąco z nowościami, zapisz się do newslettera na stronie weber.com.

*artykuł sponsorowany

Polecane

Dodaj komentarz