Recenzja: waga kuchenna SMART KITCHEN SCALE BT MT5516

Jaki jest niezbędny sprzęt, który powinien znajdować się w każdej kuchni? Oprócz blendera czy miksera bez wątpienia jest to waga kuchenna. Przyda się osobom będącym na diecie ale także każdemu kto gotuje czy piecze. Osobiście nie wyobrażam sobie przygotowywać dla Was przepisy bez wagi. Wiele dietetyków czy trenerów rozpisując dietę podaje wagę produktów, które mamy zjeść – zatem bez wagi ani rusz. Na rynku dostępnych wiele różnych rodzajów wag  – mniej lub bardziej zaawansowanych. Dzisiaj wzięłam pod lupę wagę marki MEDIA- TECH SMART KITCHEN SCALE BT MT5516.

Jest to tak zwana inteligentna waga, dzięki której możemy skontrolować nie tylko wagę naszego produktu ale także poznać jego wartości odżywcze. Można to zrobić poprzez pobranie bezpłatnej aplikacji Dr.Nutrition oraz połączenie przez bluetooth wagi z telefonem. Dzięki czemu kładąc produkt na wadze automatycznie w naszej aplikacji pojawia się waga produktu, później wystarczy wybrać nazwę produktu (w bazie jest ich ponad 700) i pojawiają się informacje o kaloryczności, zawartości białka, tłuszczu czy węglowodanów. Oczywiście do listy składników można dodać swoje produkty. Dzięki temu możemy w łatwy i szybki sposób zadbać o swoją dietę oraz jej kaloryczność. Waga w precyzyjny sposób obliczy zawartość składników odżywczych w  ważonym przez nas produkcie (możliwość starowania, dzięki czemu możemy warzyć naszych pojemnikach).

Waga jest bardzo lekka (waży tylko 33,4 g!). Automatycznie wyłącza się po dłuższym czasie nieużytkowania. W łatwy sposób można nią sterować dotykowo. Posiada duży wyświetlacz LCD (25x55mm), na którym wyświetlają się informacje o przekroczeniu maksymalnej wagi oraz słabej baterii.

Waga wykonana jest z nierdzewnej stali. Dopuszczalna waga to 5 kg. Jednostki w jakich można ważyć produkty to kg, lb oraz st.

Waga jest bardzo prosta w obsłudze a dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca. Uważam, że jest to przyrząd kuchenny w który warto zainwestować.Przyda się nie tylko osobom liczącym kalorie ale także  kucharzom na każdym stopniu zaawansowania. Dzięki możliwości połączenia wagi z aplikacją na telefonie licznie kalorii staje się mniej uciążliwe i o wiele łatwiejsze. Bez problemu można zważyć nasze jedzenie, sprawdzić jakie składniki odżywcze zawiera oraz odmierzyć składnik do przygotowywania potraw. Mogę śmiało stwierdzić, że waga spełniła moje oczekiwania i  uważam, że warto ją mieć w swojej kuchni
W. 

Polecane