Recenzja wagi iHealth HS6 Core Wireless

Wagi tak zwane łazienkowe pozwalają kontrolować naszą wagę. Niestety nie jest ona często adekwatna do faktycznego stanu naszego ciała. Zwykłe wagi łazienkowe wskazują tylko na ilość kilogramów. Ale jak wiadomo kilogram kilogramowi nierówny. Jest często tak, że przy regularnej aktywności i uprawianiu sportów głównie siłowych masa naszego ciała się zwiększa co nie znaczy, że tyjemy! Dlatego samo sprawdzanie kilogramów może doprowadzać tylko do frustracji. Na szczęście na rynku pojawiają się wagi, które potrafią oszacować różne parametry naszego ciała takie jak: masa mięśniowa, masa kostna czy masa tłuszczowa. Jedną z takich wag, której bez problemu możemy używać w domowym zaciszu jest waga iHealth HS6 Core Wireless. Jest to waga, która poprzez aplikację ihealth łączy się z naszym telefonem, który wyświetla nam wszystkie szczegółowe informacje. W aplikacji możemy ustawić sobie także nasz cel oraz możemy się nim dzielić z innymi.

Ogólne dane

Dzięki wadze iHealth HS6 Core Wireless jesteśmy w stanie dokonać pomiarów:

masy ciała, masy kostnej, masy tłuszczowej, masy mięśniowej, beztłuszczowej masy ciała, stopień otłuszczenia narządów w jamie brzusznej; dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz zapotrzebowanie na wodę. Dodatkową opcją jest pomiar temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz jego wilgotności.

Waga posiada duży wyświetlacz LCD a wszystkie dane wysyłane są do aplikacji znajdującej się na naszym telefonie. Waga łączy się z telefonem za pomocą WI-FI. Wszystkie dane zapisywane są w tak zwanej chmurze, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do danych oraz historii naszych pomiarów (waga zapamiętuje aż 200 pomiarów !).

Waga jest dość lekka ( waga 2,65 kg; wymiary: 350 × 350 × 28,5 mm) i łatwa do przenoszenia. Jest estetycznie wykonana i dzięki białemu kolorowi oraz smukłości dobrze się prezentuje. Waga posiada cztery elektroniczne sensory oraz specjalne algorytmy, które określają skład ciała. Do zasilania potrzebujemy 4 baterie 1.5V AAA dołączone do zestawu. Zakres pomiaru wagi wynosi od 5 do 180 kg. Jest kompatybilna z iOS (wersja 6.0 i wyższa): iPhone (4 i późniejsze); iPad (mini i późniejsze); iPad (2 generacji i późniejsze); iPod touch (4 generacji i późniejsze) oraz Android (wersja 4.0 i wyższa): Samsung Galaxy (S2, S3, S4, S5, S6/S6 Edge); Samsung Note (2, 3); Samsung Mega 6.3; LG Nexus (4,5); HTC One (M7, M8); HTC Droid DNA.

Czy warto zainwestować w wagę?

Waga iHealth HS6 Core Wireless pozwala na samodzielne kontrolowanie swojego ciała ale co najważniejsze nie tylko zwykłych kilogramów ale także wielu innych parametrów, które pokazują rzeczywisty obraz naszego ciała. Jest dobrze jakościowo wykonana i z dość dużą precyzyjnością określa wszystkie pomiary. Niewątpliwą zaletą jest także pomiar temperatury oraz wilgotności powietrza. Waga zapisuje w swojej pamięci aż 200 zapisów co pozwala na śledzenie historii swojej wagi. Dzięki temu, że zapamiętuje do 10 użytkowników może z niej korzystać cała rodzina.


Waga łączy się  z aplikacją w naszym telefonie co pozwala na monitorowanie postępów oraz jasny i czytelny rozkład parametrów naszego ciała. Waga spełnia wszystkie moje oczekiwania: jest dość lekka, ładnie wygląda i co najważniejsze pozwala sprawdzić nie tylko wagę naszego ciała ale także inne ważne kwestie. Dodatkowym atutem jest pomiar temperatury powietrza. Waga idealnie sprawdza się w domowych warunkach.

Polecane

Dodaj komentarz