Jak jeść na wakacjach i nie przytyć?

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i luzu. Korzystamy ze smaków lata i wakacji. I bardzo dobrze – po to są wakacje! By jeść lody, spróbować gofra nad morzem i kosztować nowych smaków na letnich wyprawach. Wakacyjne kurorty, hotele i inne letnie miejscówki kuszą zapachem pysznych potraw. Dla osób na diecie to niezłe wyzwanie. I choć okres wakacyjny to moment kiedy można sobie pofolgować warto mimo wszystko o zadbać o to by nawet podczas urlopu nasza dieta była zbilansowana a powrót do codziennej rutyny łatwiejszy.

Wybieraj świadomie

W większości hoteli i innych wakacyjnych miejscówek śniadania oraz inne posiłki są zazwyczaj serwowane w formie szwedzkiego bufetu. Dzięki temu to my możemy decydować co znajdzie się na naszym talerzu. Warto wybierać w pierwszej kolejności owoce i warzywa w postaci surowej lub lekkich sałatek czy surówek. Co sprawi, że zmniejszy się ochota na inne dania. Otwarty bufet może także zachęcać do nakładania niezliczonych ilości dokładek, dlatego przed nałożeniem następnej porcji warto zastanowić się czy na pewno jesteśmy jeszcze głodni.

Regularność na wakacjach

Imprezy i spotkania do późnych godzin nocnych oraz odsypianie do południa nie sprzyjają naszej diecie na wakacjach. Mimo to dobrze jest trzymać się regularności posiłków. Oczywiście, ta rutyna będzie nieco inna niż poza urlopem. Dla przykładu można zaplanować sobie ilość spożywanych posiłków i spróbować nie podjadać między nimi. Kwestia ta również dotyczy wypijanych napojów. Wakacje to okres kiedy zazwyczaj sięgamy po większe ilości drinków, piwa oraz innych napojów w tym gazowanych. Kolorowe napoje oraz napoje alkoholowe mają zazwyczaj bardzo dużo kalorii, które niestety nic nie mają żadnych wartości odżywczych. Jeśli chcemy ograniczyć ilość spożywanych kalorii na wakacjach warto zwrócić uwagę na ilości wypijanych napojów.

Dawka ruchu wskazana

Mimo chęci, błogiego odpoczywania i wakacyjnego lenistwa nie warto rezygnować z aktywności fizycznej. Zwiedzanie miasta, spacer po plaży czy górskie wędrówki to wszystko sprawia, że spalamy zjedzone często w nadmiarze kalorie.

Wakacje to dla wielu ulubiony czas w roku. Piękne widoki, odpoczynek oraz pyszne jedzenie. Stosując pewne triki możemy sprawić, że nasza wakacyjna dieta nie zniweczy naszych całorocznych starań a mimo wszystko będziemy cieszyć się smakiem pysznego urlopowego jedzenia oraz próbować nowych smaków. Nawet z wakacji all inclusive z ITAKĄ wrócimy w dobrej formie i bez dodatkowych kilogramów!

Weronika.

*materiał sponsorowany

Polecane