Dieta pudełkowa – wygodnie, smacznie i zdrowo

Od pewnego czasu hitem stała się dieta pudełkowa. Coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie, by zaoszczędzić czas, dotychczas przeznaczony na zakupy i gotowanie. Czy jednak jest to rozwiązanie, które mogą wybrać osoby chcące odżywiać się zdrowo?Catering dietetyczny

Catering sam w sobie nie jest usługą nową – już od dawna można zamówić dania na różnego rodzaju uroczystości czy spotkania.  Od niedawna jednak funkcjonuje catering dietetyczny, potocznie zwany właśnie dietą pudełkową. Usługa ta polega na dostarczaniu gotowych posiłków na cały dzień prosto do domu klienta. Dania są dostarczane w szczelnie zamkniętych pudełkach – stąd też wzięła się nazwa diety. Powstaje coraz więcej firm, które oferują ten rodzaj usługi. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny dla siebie?

Jakie diety oferuje firma cateringowa?

Każdy z nas ma różne preferencje odnośnie jedzenia. Warto więc sprawdzić, jakie rodzaje diet oferuje dana firma cateringowa i upewnić się, czy te właśnie rodzaje diet spełnią nasze wymagania. Przykładowo Dietykieta, dostarczająca posiłki we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach, oferuje do wyboru cztery rodzaje diet: południową, bez ryb, Paleo+ oraz wegetariańską. Dodatkowo diety można modyfikować według własnych potrzeb. Kto układa dietę?

W Dietykiecie jadłospisy dla poszczególnych diet są układane przez dietetyka klinicznego z długim doświadczeniem. Klienci Dietykiety mogą bezpłatnie skonsultować się z dietetykiem, jeżeli mają wątpliwości co do kaloryczności swojej diety czy wyboru wariantu najbardziej właściwego dla siebie. 
Z jakich produktów korzysta firma cateringowa
?

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, by jeść zdrowo i korzystać z produktów nieprzetworzonych. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy firma cateringowa, z usług której chcemy skorzystać, ma w swojej ofercie dania przygotowane ze sprawdzonych produktów. Jeżeli mamy wątpliwości, to warto zamówić dzień testowy. Przekonamy się wówczas, czy smak dań nam odpowiada, a także z jakich produktów firma korzysta. Wspomniana już Dietykieta dba o to, by przygotowywane produkty były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Jaja pochodzą od kur z wolnego wybiegu, mięso ze sprawdzonych hodowli, zaś warzywa i owoce z upraw ekologicznych. Ponadto Dietykieta wyeliminowała wszelkie polepszacze smaku na rzecz świeżych i suszonych ziół.
W dietach nie znajdziesz także cukru.

Polecane

Dodaj komentarz