Catering dietetyczny bez tajemnic

Catering dietetyczny jest ciekawym przykładem usługi gastronomicznej. Zakłada, że pod wskazany przez klienta adres dowożony będzie przygotowywany każdego dnia zestaw posiłków. Te mają być zresztą nie tylko dietetyczne, ale również zbilansowane i zdrowe. Nazwa usługi znana jest także jako dieta pudełkowa, a same diety przeważnie są przygotowywane przez specjalistów i wykonywane przez kucharzy, którzy wcześniej otrzymali odpowiednie przeszkolenie. W rezultacie posiłki, odpowiednio zbilansowane pod względem kalorycznym, są jednocześnie posiłkami naprawdę smacznymi. Nazwa usługi zmienia się w zależności od tego, z jakim regionem Polski mamy do czynienia, w każdym cieszy się jednak dużą popularnością.

Historia diet pudełkowych

Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że catering dietetyczny wcale nie jest nowością na polskim rynku, a firmy zaangażowane w jego promowanie mogą pochwalić się niekiedy nawet dwudziestoletnim doświadczeniem. Trudno jednak nie zauważyć tego, że dla rozwoju diet pudełkowych kluczowe znaczenie ma ostatnie pięciolecie. Mówimy o okresie systematycznie rosnących wynagrodzeń, w którym zerwano z postrzeganiem cateringu dietetycznego jako propozycji skierowanej jedynie dla celebrytów. Zainteresowanie jedzeniem pudełkowym rosło u dziś możemy mówić już o nawet kilkuset nowych firmach świadczących tego rodzaju usługi.

Co wpływa na popularność cateringu dietetycznego

Tym, co sprawia, że trudno jest nie zachwycić się cateringiem dietetycznym jest przede wszystkim charakterystyczna dla niego wygoda. To znakomite rozwiązanie dla osób, które po pracy nie mają już ochoty na długie przygotowanie wymyślnych potraw. Plusem tego rozwiązania jest też charakterystyczna dla niego oszczędność czasu, a także oszczędność pieniędzy. Choć może się wydawać, że nie mamy wcale do czynienia z najtańszym rozwiązaniem, nie powinniśmy zapominać o tym, że gotowanie to nie tylko koszty produktów, ale również spore rachunki za gaz, prąd oraz wodę. Nie można nie docenić i tego, że dieta pudełkowa pozwala na wypracowanie zdrowszych niż dotychczas nawyków żywieniowych. Pozwala na jedzenie w regularnych odstępach czasu, a jednocześnie sprawia, że nie musimy już martwic się o to, że pewnych składników będziemy dostarczać organizmowi w nadmiarze, podczas gdy na inne nie znajdziemy miejsca. Jeśli postawimy na pełnowartościowe, zbilansowane posiłki, kalorie w odpowiedniej liczbie, a także odpowiednie proporcje pomiędzy najważniejszymi składnikami, możemy mieć tez pewność, że nasza dieta przyniesie spodziewane rezultaty.

Catering dietetyczny i jego cena

Ceny diet pudełkowych charakteryzują się dużą różnorodnością. Zwykle zwraca się uwagę na to, że różnice w cenach powinny być wiązane z tym, że catering obejmuje różne diety, bywa jednak i tak, że nawet w przypadku porównywalnych diet rozbieżności są znaczące. Te można tłumaczyć różnicami regionalnymi oraz tymi, które są generowane przez dodatkowe koszty. Zwraca się też uwagę na to, że nie każda firma kładzie tak samo duży nacisk na różnorodność produktów.

Polecane

Dodaj komentarz