Zmiana zaczyna się właśnie teraz – czyli pokochaj siebie i schudnij!

Na samym początku chcę Ci powiedzieć, że to nie jest promocja żadnej nowej diety cud, która w magiczny sposób pozwoli schudnąć. Sama przeszłam dość długą „odchudzającą drogę”. Testowałam rożne diety z marnym skutkiem. Dzisiaj mogę powiedzieć, że z własnego doświadczenia wiem, że często popularne diety (zwłaszcza monotematyczne) mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Nasze ciało nie powinno być dla nas miejscem eksperymentów i doświadczeń. Mamy je jedno więc powinniśmy o nie dbać: zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Po latach doświadczeń i zdobywania wiedzy w tym temacie postanowiłam napisać książkę “Zmiana zaczyna się w umyśle: pokochaj siebie i schudnij z healtth-fit-life.pl” dotyczącą odchudzania ale również zmiany podejścia do całego procesu.

Pisanie tej książki zajęło mi kilka lat. Mogę powiedzieć, że ta książka dojrzewała i wzrastała razem ze mną. Z całym przekonaniem mogę napisać, że to dzieło mojego życia. Zebrałam w niej wszystko co wiem  o odchudzaniu i zmianie podejścia: tego co doświadczyłam ale również to czego się nauczyłam przez lata nauki w tym temacie. Jeśli próbowałaś/eś wszystkiego może to jest właśnie pozycja dla Ciebie.

Dawniej a dziś… czyli jak zmieniło się moje myślenie?

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć moją metamorfozę. Te zdjęcia dzielą nie tylko utracone kilogramy ale również zmiana podejścia.

Na zdjęciu po lewej stronie myślałam, że:

  • dieta to kara i trzeba głodować, żeby schudnąć
  • tylko trening na siłowni się liczy
  • muszę całkowicie zrezygnować ze słodyczy i już nigdy nie zjem ulubionej czekolady
  • właściwie to i tak mi to nic nie da bo nigdy nic mi się nie udaje

Na zdjęciu po prawej (czyli obecnie) wiem, że

  • dieta to styl życia – może być smaczna
  • żeby schudnąć trzeba jeść
  • ćwiczyć można w domu i nie potrzeba do tego miliona sprzętu
  • mogę czasami zjeść ulubionego niefit batonika lub czekoladę
  • mogę wiele zrobić – mam prawo do realizowania swoich marzeń

A to wszystko zaczęło się od zmiany myślenia!  Dlatego właśnie moja najnowszą książkę zatytułowałam ”Zmiana zaczyna się w umyśle: pokochaj siebie i  schudnij z health-fit-life.pl”. Jestem przekonana, że ta książka zmieni także Twoje podejście!

Czego możesz się spodziewać?

Tak jak wcześniej wspomniałam książkę pisałam kilka lat dlatego tematyka jest bardzo dokładnie przemyślana. Wiem, że odchudzanie to nie tylko odpowiednia dieta i aktywność fizyczna ale prede wszystkim nasze podejście. Dlatego książka składa się z trzech część:

Wnętrze

W tej części poruszane są takie kwestie jak: „akcja poranek” czyli to jak zaczynasz swój dzień ma wpływ na resztę dnia; odpowiesz sobie na bardzo ważne pytanie czyli dlaczego chcesz schudnąć; rozprawisz się z przekonaniami i schematami dotyczącymi odchudzania; zmienisz podejście do siebie i zaczniesz kochać siebie bardziej; poznasz tajniki dobrej organizacji dotyczącej zdrowego odżywiania; popracujesz nad zmianą nawyków i nauczysz się rozróżniać prawdziwy głód od ochoty na jedzenie; zmotywujesz się do działania i poznasz TOAST na zdrowie.

Dieta

Ta część skupia się na tym co ląduje na naszym talerzu. Poznasz podstawowe składniki pokarmowe i ich znacznie w naszym codziennym menu. Zbudujesz swoją kuchenną twierdzę i przygotujesz listę produktów must have dzięki, którym zawsze będziesz mieć pomysł na to co ugotować; dostaniesz gotową listę zamienników – czyli co zamienić w diecie aby było zdrowiej; dowiesz się dlaczego dieta może nie działać; dowiesz się jak jeść słodycze na co dzień i stworzysz swój talerz mocy lub miskę jak woliszJ

Aktywność fizyczna

Ta część poświęcona jest aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu. Poznasz podstawowe pojęcia związane z treningiem oraz jego rodzaje. Stworzysz swoją listę sposobów na „nie chce mi się”. Przygotujesz swoją domową siłownię bez wydawania milionów monet oraz zadbasz o swój odpoczynek i regenerację.

Dokładny spis treści możesz zobaczyć poniżej.

Teoria to jedna a praktyka to drugie, dlatego ta książka zawiera również ćwiczenia a dokładniej karty pracy z pytaniami by przeczytane informacje przenieść na swoje życie. Nie jest to książka tylko do czytania ale również do przepracowania!

Książka jest dostępna w wersji papierowej oraz elektronicznej czyli interaktywnego ebooka w którym możesz pisać (format pdf)!

Zmiana zaczyna się właśnie teraz!

Weronika.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *