Przepis #322 Podwójnie kokosowy FIT Torcik – Coconut Intense

Witajcie, podwójnie kokosowy kakaowy biszkopt czyli FIT Torcik inspirowany nowym smakiem Princessy Intense Coconut. Bezglutenowy biszkopt przygotowany na bazie mąki kukurydzianej przełożyłam jogurtową masą z dodatkiem żelatyny dzięki czemu powstał lekki „sernik na zimno” a raczej jogurtownik. Wierzch przykryłam kremową masą z dodatkiem kokosu. Całość obsypałam chipsami kokosowymi, które możesz zastąpić zwykłymi wiórkami kokosowymi.  Ciasto najlepiej smakuje schłodzone przez noc w lodówce. To ciasto jest idealne dla fanów kokosa! Ponadto jest bezglutenowe i bez białego cukru.


Składniki
(forma o średnicy 16 cm)

Biszkopt

  • 3 jajka
  • 30 g mąki kukurydzianej
  • 1 łyżka kakao
  • 1-2 łyżki dowolnego słodzidła
  • szczypta proszku do pieczenia

Masa jogurtowa

  • 370 ml jogurtu naturalnego
  • 10 g żelatyny
  • 80 ml wody
  • 2 łyżki dowolnego słodzidła
  • 2 łyżki wiórek kokosowych

Masa kremowa

  • 3 łyżki serka mascarpone
  • 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka dowolnego słodzidła
  • 1 łyżeczka wiórek kokosowych

Dodatkowo

  • garść chipsów kokosowych – opcjonalnie – chipsy można zastąpić wiórkami kokosowymi

Wykonanie

Biszkopt

Białka oddzielamy od żółtek. Białka ubijamy na sztywną pianę. Pod koniec dodajemy żółtka po każdym dokładnie miksując. Dodajemy słodzidło. Na koniec wsypujemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz kakao. Mieszamy. Masę przekładamy do formy. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 20 min. Pozostawiamy do wystudzenia. Wystudzony biszkopt przekrawamy na 2 części. Formę, w której piekliśmy biszkopt wykładamy folią spożywczą. Układamy pierwszy krążek biszkoptu.

Masa jogurtowa

W garnuszku podgrzewamy wodę (ale nie zagotowujemy), w której rozpuszczamy żelatynę. Jogurty miksujemy ze słodzidłem. Następnie bardzo powoli wlewamy lekko wystudzoną żelatynę. Łączymy wszystkie składniki. Tak powstałą masę przelewamy na biszkopt ułożony w formie. Wkładamy na godzinę do lodówki. Po tym czasie wyciągamy i przykrywamy drugim krążkiem biszkoptu. Ponownie chowamy do lodówki. W międzyczasie przygotowujemy masę kremową.

Masa kremowa

Jogurt miksujemy z serem mascaropne oraz słodzidłem. Dekorujemy wierzch naszego tortu. Dodatkowo wierzch posypujemy chipsami kokosowymi lub wiórkami kokosowymi.

Chłodzimy przez noc w lodówce.

Smacznego !

Weronika.

Polecane

Dodaj komentarz