Recenzja: Wolnoobrotowa wyciskarka Hurom One Stop H-Al

Aby nasza dieta była zdrowa powinna zawierać dużo warzy i owoców. Niestety nie każdy z nas jest ich wielbicielem w ich surowej prostej postaci, dlatego dobrze jest włączyć do naszej diety soki. Oczywiście takie domowe, własnoręcznie zrobione, bo tylko wtedy mają najwięcej wartości odżywczych. A to właśnie z postaci płynnej wchłania się najwięcej cennych składników do naszego organizmu.  Najlepsze do produkcji soków w domowym zaciszu są wolnoobrotowe wyciskarki taka jak ta marki Hurom One Step H-Al.


Wolnoobrotowa wyciskarka tej marki opiera się na opatentowanej technologii Slow Squeezing Technology, SST ™ o której możemy poczytać na stronie producenta, że  to pierwsza technologia opracowana z myślą o zachowaniu jak największej ilości składników odżywczych oraz naturalnego smaku.Opatentowana przez Hurom technologia jest milowym krokiem wykonanym w stronę poprawy stanu zdrowia ludzi na całym świecie. W przeciwieństwie do sokowirówek i innych wyciskarek zastosowany przez Hurom wałek ślimakowy obraca się wolno, dzięki czemu nie wytwarza ciepła podczas tarcia, co pozwala na wyciśnięcie soku z całych owoców i warzyw (również pestek i skórek) dostarczając prawdziwy, naturalny smak i składniki odżywcze; wszystko, co może dać nam natura”.


Moje dotychczasowe doświadczenia z wyciskarkami do soków nie były pozytywne ale możliwość skorzystania z urządzenia Hurom całkowicie zmieniło moje podejście do nich! Przez co znowu polubiłam domowe soki😊 Firma działa na rynku już ponad 40 lat co świadczy o dobrej jakości produktów i ciągle się rozwija szukając najlepszych rozwiązań.  A jak można przeczytać na stronie producenta „ ZACZĘŁO SIĘ OD MARZENIA – Zaczynaliśmy przygodę z Hurom od kilku prostych narządzi i marzeń:  znaleźć sposób na przygotowanie pysznego soku zachowując przy tym witalne składniki odżywcze. Przy pomocy narzędzi ręcznie stworzyliśmy pierwszy prototyp, który stał się początkiem długiej drogi do szczytowych osiągnięć w technologii wyciskania soku.”  W porównaniu do wcześniejszych modeli Hurom One Step została tak ulepszona by wyciskanie soku było jeszcze łatwiejsze i by nie zmarnowało się nic z naszych produktów. Zastosowano w niej ulepszoną pionową  formułę pozyskiwania soku góra – dół co pozwala na łatwiejsze czyszczenie i usuwanie resztek.

Pozytywne strony… 
Jedną z najważniejszych cech tego urządzenia jest przede wszystkim to, że działa bardzo cicho – co dla mnie jest ogromną zaletą (pamiętam wyciskarki sprzed kilku lat, które strasznie hałasowały). Ponadto jest bardzo łatwa i prosta w użyciu. Składa się dosłownie z kilku elementów, które łatwo ze sobą połączyć. Dzięki temu jest tak mało części do zmywania (czego nie lubię robić). Łatwy montaż i demontaż powoduje, że chce się sięgnąć po urządzenie. Nieskomplikowana konstrukcja pozwala na utrzymanie urządzenia w czystości bez konieczności spędzania wielu minut na jego oczyszczaniu. Dodatkowo załączona do urządzenia instrukcja jest bardzo jasno i czytelnie przygotowana. Podobnie jak opis samej wyciskarki: dzięki oznaczeniom wiemy ile składników możemy włożyć do pojemnika.

Urządzenie można wykorzystać do robienia soków z warzyw i owoców, przez co daje nam wiele różnych możliwości smakowych oraz odżywczych. Mamy do wyboru także dwa rodzaje gęstości soku (w zestawie są dwa sita o różnej gęstości) przez co możemy otrzymać klarowny sok lub taki w którym będzie więcej miąższu czyli co kto lubi😊 Przygotowanie soku jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy przygotować nasze składniki  w odpowiedni sposób (dokładny sposób przygotowania znajdziemy w książęce dołączonej do urządzenia), załadować do dość sporej misy (otwór ma aż 12 cm – przez co nie musimy ciągle dokładać składników), włączyć przycisk i już😉 Wyciskarka nie wymaga naszej zbytniej uwagi, gdyż wystarczy tylko przełączyć gałkę (która jest bardzo łatwa i prosta w obsłudze) aby urządzenie zaczęło działać a w tym czasie można zrobić coś innego.

Obrotowy rozdrabniacz automatycznie sam kroi i przesuwa składniki.  Oszczędzamy czas i pieniądze, ponieważ urządzenie wyciska nasze owoce i warzywa  tak by wydobyć z  nich to co najlepsze😊Dzięki pochyleniu misy o 3 stopnie sok płynie do naszego kubka do ostatniej kropli.  

A dzięki pionowej konstrukcji można w łatwiejszy sposób opróżnić misę z pulpą powstałą z resztek.


Dodatkowo zużywa o wiele mniej prądu niż inne wyciskarki.  Kolejnym atutem jest bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Owoce wkładamy do misy i zamykamy – nie musimy ich na „siłę upychać”. Wyciskarka załączy się tylko wtedy gdy pokrywa zostanie prawidłowo zamknięta. Wykonana jest z przyjaznych materiałów oraz pozbawiona jest BPA czyli szkodliwej substancji o nazwie bisfenol A. 
Garść informacji technicznych
Wyciskarka jest poręczna i łatwa do przechowywania. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca dlatego znajdzie się dla niej miejsce choćby najmniejszej kuchni. Dodatkowo nowoczesny design świetnie wkomponuje się w otoczenie. Jest dostępna w  kolorze: platynowym, niebieskim, różowego złota oraz czerwonym. Jej waga to około 6,4 kg. Dysponuje jednofazowym silnikiem indukcyjnym A/C o mocy 200 W. Wałek obraca się 60 razy na minutę a wykonany został z długowiecznego i wytrzymałego materiału ULTEM. Wyciskarka może działać do 30 minut bez przerwy. 
Podsumowując wolnoobrotowa wyciskarka Hurom posiada wiele zalet, które sprawiają, że warto w nią zainwestować. Podstawowymi zaletami jest bezpieczeństwo jej użytkowania, łatwy i prosty montaż oraz demontaż oraz przede wszystkim cicha praca. Sporej wielkości pojemnik na owoce sprawia, że nie musimy ich ciągle dokładać dlatego można powiedzieć, że nasz sok robi się praktycznie sam. Nowoczesna technologia wolnoobrotowa pozwala na uzyskanie pełnowartościowego soku, który nie traci zbyt wiele wartości przez obróbkę. Dzięki temu urządzeniu w łatwy i prosty sposób otrzymujemy pyszny i pożywny sok z dowolnych warzyw i owoców. 
Warto także wspomnieć, że firma posiada wiele patentów oraz nagród. Więcej o firmie możecie poczytać tutaj oraz nas stronie sklepu PureGreen.pl

Czy warto w nią zainwestować?
Zdecydowanie tak!  
A już w następnym poście przygotuję dla Was kilka pomysłów na soki, które można zrobić w wyciskarce HUROM.
W. Polecane

Dodaj komentarz