Motywacja#2 ~Rozmowy z samym sobą ~

O czym dzisiaj chcesz porozmawiać? Jedzenie to szuka wyboru. Świadomość tego, że mam prawo decydować co zjeść przyszła do mnie w sumie całkiem niedawno. Ale zmieniło to diametralnie mój sposób myślenia nie tylko w kwestii posiłku. Tak masz rację. Zdecydowanie. Codziennie stajesz przed wyborem dotyczących wielu spraw i to od Ciebie zależy po jakiej stronie się opowiesz. Jeśli jesteś osobą dorosłą i sprawną, niezależną to nikt na siłę jedzenia Ci nie podaje. To Ty masz wybór. Ty decydujesz czy wybierasz warzywo, owoc czy zupkę w 5 minut. Tylko pamiętaj, że to jakiego wyboru dokonasz ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie i ogólnie mówiąc – zdrowie. 

Zatem nie dziw się,  że coś jest nie tak jeśli karmisz się jedzeniem niewiadomego pochodzenia o nikłych wartościach dla Twojego organizmu. Zanim po coś sięgniesz zastanów się jakie korzyści mogą z tego płynąć dla Ciebie. Zerwij z myśleniem, żeby jeść byle jeść i czuć głodu, bo nie tędy droga. Nie zapychaj się produktami bez wartościowymi – nie marnuj na to czasu i pieniędzy. Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu to patrz uważnie co trafia do Twojego wnętrza. Dokonuj wyboru świadomie – to znaczy poznaj co jest ukryte w jedzeniu. Zainteresuj się co jest w składzie danego produktu i włóż trochę wysiłku by znaleźć oraz rozszyfrować dziwne, nieznane nazwy na opakowaniu. 


Przede wszystkim nie ufaj do końca temu co jest na nim napisane. Producent napisze wszystko, żeby sprzedać daną rzecz. Wmówi Ci, że coś jest dobre dla Ciebie choć tak naprawdę przysporzy Ci więcej niekorzystnych rezultatów niż umocni Twoje zdrowie. Do wszelkich reklam czy napisów o zdrowotnych właściwościach podchodź z dystansem. Niektóre nazwy to czysty chwyt marketingowy i niż poza tym. Nazwy napisane przez producenta wraz z fantastycznymi właściwościami danego jedzenia nie mają za zadanie po części uśpić Twoją uwagę, bo po się męczyć i szukać nazw składników skoro już to ktoś dla Ciebie zrobił? Nie musisz robić nic – wystarczy, że pójdziesz do sklepu i kupisz a producent zadba byś to co kupiłeś było dla Ciebie odpowiednie. Wiesz, nie do końca w to wierzę, dlatego mam do tych wszystkich metod marketingowych sporą chłodnej kalkulacji. Uważam, że  już częściowa znajomość składników w produktach żywnościowych jest pierwszym krokiem do świadomego decydowania o tym co jesz. Nie musisz znać się na wszystkim, ale spróbuj choć trochę zagłębić się w ten temat a na pewno znajdziesz wiele ciekawych informacji o których nie miałeś nawet pojęcia. Taka analiza z pewnością pozwoli Ci przejrzeć na oczy i zacząć zastanawiać się jak to właściwie jest z tym jedzeniem. Pokarm jest najważniejszy dla zdrowia nie tylko fizycznego ale i psychicznego. Daje Ci energię i siłę do podejmowania działań a przede wszystkim do życia. Tylko zapamiętaj sobie, że jesteś tym co jesz. To co sobie dasz w postaci różnych produktów tyle dostaniesz korzyści dla swojego organizmu. Zatem czytaj, interesuj się i podejmuj właściwe decyzje. Z  początku jest to trudne zadanie bo wymaga sporego zaangażowania, ale z czasem już wiesz na co zwracać uwagę w trakcie zakupów czy podczas przygotowywania posiłków. 

Powtórzę jeszcze raz: jesteś tym co jesz. 

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *